Dnia 18.03.2016r. Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odwiedzili bardzo mili goście – najstarsze przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Chatka Puchatka w Wyrzysku pod opieką Pani Dyrektor Iwony Pacały oraz swoich Pań. Spotkanie rozpoczęło się w sali widowiskowej, gdzie Pani Dyrektor  Danuta Buryta- Arndt bardzo uroczyście przywitała przybyłych gości i opowiedziała o szkole, przedstawiając obecnych na sali uczniów klas trzecich i ich wychowawczyń.

Najpierw została pokazana prezentacja dotycząca działalności uczniów naszej szkoły. Następnie na scenę weszła 8 Gromada Zuchowa „Białe Wilczki” działająca przy szkole, która zaprezentowała się w krótkim filmiku i piosence „Bo co może mały człowiek”. O swojej działalności opowiedział również Mały Samorząd.

Na zakończenie wspólnego spotkania klasy III zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały się w tańcu. Podczas drugiej części spotkania dzieci zostały podzielone na trzy grupy, aby bezpiecznie i spokojnie zwiedzić szkołę. Trzymając za rękę starszych kolegów z klasy III, przedszkolaki zobaczyły: klasopracownie klas I, sekretariat i gabinet dyrektora, gabinet pani pedagog oraz logopedy, bibliotekę, harcówkę oraz salę do zajęć gimnastyki korekcyjnej. Niestety, czas szybko minął i trzeba było się rozstać. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już we wrześniu.

Tekst i zdjęcia

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich

w Wyrzysku