„Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…” (Wisława Szymborska)   

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Dnia 1 września w Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Inaugurację poprzedziła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Marcina Męczennika. W sali widowiskowej naszej szkoły  Pani Dyrektor Danuta Buryta-Arndt słowami laureatki literackiej nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej:  „Każdy przecież początek to tylko jakiś ciąg dalszy…” serdecznie powitała całą społeczność uczniowską, przybyłych rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi.. Uczniom, niosącym nowy zapas energii na uśmiechniętych i opalonych twarzach, życzyła wytrwałości, radości z nauki, odkrywania swoich pasji i talentów. Nauczycielom – wielu powodów do satysfakcji i poczucia misji w tym ważnym zawodzie, innowacyjności, dużo zapału i optymizmu. W słowach skierowanych do rodziców Pani Dyrektor podziękowała za minioną owocną współpracę, zrozumienie, wspieranie w przedsięwzięciach  klasowych, ogólnoszkolnych, jednocześnie wyrażając przekonanie, iż rozpoczynający się rok będzie kontynuacją poprzedniego, oparty na wzajemnym zaufaniu, zrozumieniu i partnerstwie. Życzyła rodzicom zadowolenia i dumy ze swoich dzieci oraz wspólnego tworzenia wymarzonej szkoły.

„Nowy rok szkolny to nowy rozdział w księdze życia – uczniów, rodziców i nauczycieli, to rozdział jedyny i niepowtarzalny, raz napisany –nie da się zmienić. Dlatego dołożę wszelkich starań, byście powracali do jego lektury z przyjemnością i ze wzruszeniem.” –  podsumowała Dyrektor szkoły.

Pani Danuta Buryta-Arndt podziękowała władzom samorządowym za troskę i wspieranie działań dydaktycznych. Odczytała list od Pani Burmistrz Wyrzyska Bogusławy Jagodzińskiej skierowany do uczniów i nauczycieli z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Pani Dyrektor przypomniała również o 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Dla upamiętnienia tych tragicznych wydarzeń delegacja naszej szkoły: dyrektor, nauczyciele, zuchy, harcerze, rodzice wraz z pocztem sztandarowym złożyła kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez Hitlerowców w listopadzie 1939 roku mieszkańców Wyrzyska i okolic.

Krótki program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i taniec, zaprezentowali uczniowie klasy Va z wychowawcą Barbarą Kornacką oraz młodzi zdolni soliści pod opieką pani Edyty Kałużnej.W trakcie akademii z utęsknieniem wspominano wakacje, mając jednocześnie nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie mało kłopotów, za to wiele radosnych wyzwań i sukcesów. Będzie wypełniony zobowiązaniami i wytyczonymi celami, kształtowaniem pięknych postaw, będzie fascynującą przygodą i podróżą oraz zabawą.

Po części oficjalnej, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami oraz długo niewidzianymi koleżankami i kolegami.