Dnia 3 marca 2016r. pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku odbyli ciekawą lekcję w lesie.  Uczniowie z klas I b i I c wraz ze swoimi opiekunkami panią Edytą Kałużną i panią Agnieszką Spirydow udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej KALINKA w Nadleśnictwie Kaczory, po to by wziąć czynny udział w nietypowych zajęciach w plenerze.

Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji związanych przede wszystkim z edukacją przyrodniczą, ale nie tylko… Pierwszym elementem zajęć był spacer ścieżką edukacyjną z dydaktycznymi tablicami, biegnącą przez fragment drzewostanu dębowo-sosnowego. Dzięki temu uczniowie z łatwością przyswoili sobie nazwy zwierząt i ptaków żyjących w lesie. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do sali wykładowej, gdzie obejrzeli piękny film o życiu leśnych zwierząt, wysłuchali opowieści pani prowadzącej zajęcia oraz wypełnili karty pracy związane z tematem zajęć. Każde dziecko za przepięknie wykonaną pracę otrzymało pamiątkę w postaci małego drewnianego zwierzątka. Po edukacyjnych warsztatach odbywających się w sali, pierwszoklasiści przeszli pod wiatę, by rozpalić ognisko i upiec kiełbaski. Czekając na strawę mieli oni okazję rozruszać swoje pełne energii ciała, bawiąc się i biegając po terenie należącym do ośrodka.

Po wielkiej kiełbasowej uczcie dzieci gorąco podziękowały paniom z Ośrodka Kalinka, za przygotowanie wspaniałych zajęć, następnie udały się do autobusu i powróciły do Wyrzyska.

Nietypowa lekcja bardzo spodobała się pierwszakom, o czym świadczy fakt, iż niezbyt chętnie chciały stamtąd wracać.

 

Tekst:

Agnieszka Spirydow

Zdjęcia:

Patrycja Mrotek