07 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści i drugoklasiści – uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami Posterunku Policji w Wyrzysku. Na prośbę dyrektora szkoły p. Danuty Buryty-Arndt komendant posterunku podinsp. Jarosław Wojciechowski oddelegował do naszej szkoły panów: mł. asp. Juliusza Konopę i st. sierż. Mateusza Tomczyńskiego.

Policjanci w bardzo interesujący sposób przedstawili uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do szkoły, wykorzystując materiały edukacyjne- prezentacje multimedialne. Dzieci wykazały się bogatą znajomością zasad ruchu drogowego. Miały także dużo pytań, które wynikały z bacznej codziennej obserwacji otaczających ich najbliższych oraz  przechodniów i kierowców. Na każde zadane pytanie otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Goście- policjanci poruszyli także temat ostrożnego zachowania się wobec nieznanych osób dorosłych, korzystania z Internetu tylko pod opieką dorosłych, zasad wzywania pomocy i numerów alarmowych oraz konieczności noszenia odblasków.

Spotkanie ugruntowało wiedzę pierwszaków i drugoklasistów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w Internecie. Wierzymy, iż dzieci będą korzystały z rad, wskazówek i przestróg, jakie otrzymały.

Uczniowie serdecznie podziękowali policjantom za wizytę i pogadankę. Pierwszaki recytowały wiersz o zasadach poruszania się na ulicy, a drugoklasiści przekazali przygotowane przez siebie laurki oraz wręczyli podziękowania od dyrekcji szkoły.

SP Wyrzysk