Uczniowie wszystkich klas czwartych Szkoły Podstawowej w Wyrzysku uczestniczyli w emocjonującym spotkaniu z Profesorem Ciekawskim. Miało ono miejsce 17 grudnia w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Wychowankowie wybrali się tam pod opieką swoich nauczycielek: p. Barbary Kornackiej i p. Anny Panek oraz mam: p. Anny Bujak i p. Elżbiety Libery.

W pracowni Profesora Ciekawskiego dzieci zamieniły się w młodych naukowców: eksperymentowały z fizyką, posługując się różnymi interaktywnymi urządzeniami, np. miały niecodzienną okazję zobaczyć dźwięki. Próbowały dociec, jakie będą skutki rozmaitych reakcji chemicznych, przyglądały się badaniom wyjaśniającym, jak funkcjonuje świat wokół nas.

Profesor, z pomocą swoich asystentów,  prezentował różne doświadczenia. Tłumaczył, jakie reakcje chemiczne w nich zachodzą i angażował dzieci do współudziału w niektórych z nich- tych zupełnie bezpiecznych.

Oprócz nowych wiadomości i umiejętności czwartoklasiści zyskali mnóstwo emocji w sali zabaw, gdzie czekał na nich figloraj,  dmuchana zjeżdżalnia, a także dostosowana dla dzieci kręgielnia, ścianka wspinaczkowa i tor samochodowy.

Wydawało się, że uciechom nie ma końca… A jednak po czterech i pół godzinie trzeba było wrócić do domu, czego młodzi uczestnicy wycieczki nie mogli odżałować. Już w drodze powrotnej pytali o możliwość ponownego otrzymania takiego prezentu mikołajkowego. Ciekawe, co na to powie Mikołaj?

Tekst i zdjęcia: Anna Panek