W miniony poniedziałek wybrane uczennice z naszej szkoły pojechały do Klubu Literackiego „Pegazik” w Pilskim Domu Kultury „Iskra” na warsztaty literackie prowadzone przez poetkę, dziennikarkę i wydawcę książek- panią Zuzannę Przeworską.

Nie było nas wiele, ale za to świetnie się bawiłyśmy. Kiedy dojechałyśmy, towarzyszyło nam podekscytowanie: na ile uda nam się sprostać literackim wyzwaniom? W pierwszych próbach pisarskich asystowały nam pani Zuzanna Przeworska oraz pani Anna Panek. Najpierw zrobiły nam ciepłą herbatkę. Potem z głośników popłynęła muzyka klasyczna, która ułatwiła nam rozwinięcie skrzydeł. Tworzyłyśmy wiersze lub opowiadania albo miniatury literackie, czyli miniopowiadania. Najładniejsze swoje prace przepisałyśmy i wydrukowałyśmy. W szkole pani Ania zamieści je w Kąciku Literackim, aby nasze koleżanki i nasi koledzy mogli je przeczytać.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Chociaż panowała tak miła atmosfera i coraz bardziej przybywało nam weny twórczej, nadszedł czas pożegnania z przemiłą panią Zuzanną. Uśmiechnięte i pełne wrażeń wracałyśmy do Wyrzyska- pewne, że chcemy tę pisarską przygodę powtórzyć.

Klaudia Lewinska, kl. 5a