25 listopada 2015 r.  dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zorganizowali rozgrywki sportowe w ramach II edycji kampanii społecznej  „Uzależnia mnie tylko sport”. Celem spotkania była profilaktyka uzależnień. Przedsięwzięcie miało umożliwić wspólne aktywne spędzenie wolnego popołudnia przez uczniów i rodziców.

Zmaganiom sportowym towarzyszyła również zabawa z alkogoglami.  Chętne osoby przystąpiły do strzelania rzutów karnych w specjalnych okularach – na dzień i na noc. Wszyscy mogli się przekonać, że zadanie było trudne.

Jednak głównym punktem sportowej imprezy były mecze w piłkę nożną. Jako pierwsi zagrali przeciwko sobie chłopcy z klas II i III. Zwyciężyła drużyna klas drugich  wynikiem 5:2.  Następnie w szranki stanęli  rodzice przeciwko uczniom klas IV – VI. Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyli rodzice z wynikiem 7:6.

Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili, a kibice: mamy, siostry, bracia, ciocie, dziadkowie i nauczyciele głośno dopingowali swoich faworytów.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki dotacji celowej Gminy Wyrzysk – profilaktyka i promocja zdrowia „Uzależnia mnie tylko sport”.

Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań: zawodnicy, kibice za aktywne włączenie się w gry, zabawy i mecze otrzymali pamiątkowe podziękowania od dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku.

Sport nas „uzależnia”, a pokazała to wysoka frekwencja uczniów, rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim wspaniała atmosfera i zabawa.

 

Tekst:

Donata Martenka

Cezary Gdaniec