Dnia 15.12.2015r (wtorek) odbyło się spotkanie z wspaniałą osobą – Aleksandrem Ludwikiem Dobą. Znany polski podróżnik urodził się w Swarzędzu, a obecnie mieszka w Policach – mieście najbardziej „oreklamowanym” w kraju – jak sam określił. Ten 69-letni człowiek został uznany za najlepszego podróżnika National Geographic Channel roku 2015. Przepłynął on Ocean Atlantycki w najszerszym i najwęższym miejscu kajakiem, który nazwał „Olo”.

Bez tytułu

Podczas spotkania pana Doby z gimnazjalistami nasza grupa – dziesięciu dziennikarzy ze szkolnej gazetki – miała okazję posłuchać pasjonujących opowieści o zmaganiach człowieka z żywiołami i własnymi słabościami. Gość opowiadał nam, że jego „pływający imiennik” miał zbiornik na wodę o pojemności 120 l. Ciekawostką jest również to, że łódź jest warta około siedemdziesięciu tysięcy złotych! To spory majątek! Aleksander Doba jest postacią wszechstronną – w swym życiu latał na szybowcach, skakał ze spadochronem, był sternikiem jachtowym, kolarzem, napisał nawet książkę Olo na Atlantyku, którą wydał w 2012r.  W przyszłym roku ten miłośnik przygód ma zamiar przepłynąć Atlantyk, ale tym razem z Ameryki Południowej do Europy. Obecnie szuka funduszy na tę wyprawę.

Życzymy Panu wspaniałej kolejnej przygody, ale przede wszystkim dużo zdrowia oraz funduszy na kolejną fascynującą wyprawę. To niezwykłe spotkanie zostanie w naszej pamięci na długo…

Olga Mrotek i Albert Fąs