Dnia 8 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku komisja w składzie pani Kamila Pufahl i pani Anna Kostecka wyłoniła zwycięzców w 7 kategoriach konkursów bożonarodzeniowych: anioł, choinka, bombka, szopka, wieniec adwentowy, ozdoby i kartki.

W kategorii „Anioł bożonarodzeniowy” pierwsze miejsce zajęły prace następujących uczniów: Karoliny Bromek z I b, Olgi Ślepeckiej z III a oraz Tymona Neumann z II e, drugie przypadło Adamowi Cofta z II d i Zofii Bukowskiej z II a, trzecie Zofii Ślepeckiej z II e oraz Julii Pogorzelskiej z II c. Wyróżniono prace: Mariki Pinkowskiej z II e, Wiktorii Jakubek z II b, Samiry Belaid z II c oraz Amandy Zając z I a.

W kategorii „Choinka” na pierwszym miejscu uplasowała się praca Aleksandry Bystrzyckiej z II c, drugim Daniela Ptaszyńskiego z III c, trzecim Karola Jagodzińskiego z II c. Wyróżnienie zdobył uczeń kl. I b Jan Mrotek.

Trzecią ocenianąkategorią była „Bombka”. Pierwsze miejsce przypadło Zuzannie Boniowskiej z II d oraz Julii Błaszczyk z I b, drugie Martynie i Natalii Bujak z IV a, trzecie Patrycji Strzałkowskiej z III c oraz Samirze Belaid z II c. Wyróżniono prace: Oliwiera Konewki z I a, Emilii Czyż z VI b, Nadii Wyczyńskiej z I a, Wiktora Paluszkiewicza z IV b, Samuela Joszko z II c i Kamila Kucharskiego z II b.

Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową wykonał uczeń kl. II b Bartłomiej Tojza, drugie miejsce przyznano Wiktorii Bernackiej z II b, trzecie Miłoszowi Majewskiemu z I a oraz Antoniemu Duber z I b.

Bardzo ciekawie prezentowały się wieńce adwentowe. I miejsce przyznano Marii Włoszczyk z II e, drugie Zuzannie Doberstain z VI c, trzecie Martynie Borzych z II c. Wyróżnienia przyznano: Julii Kijowskiej z III c, Amelii Kijowskiej z III a oraz Hubertowi Czeszewskiemu z II d.

Interesującą ozdobę wykonał Sebastian Rzyduch z I c zajmując tym samym I miejsce. Drugie przypadło Julianowi Grubichowi z I a, trzecie Irminie i Ismenie Kosteckim z IV c. Wyróżniono pracę Wiktorii Śpiewak z II c.

Różnorodność technik można było podziwiać oglądając kartki świąteczne. Zdobywcą pierwszego miejsca został Jakub Kartosz z III c, drugiego Kacper Stęposz z VI c, trzeciego SamiraBelaid z II c oraz Igor Kwasiński z I b. Wyróżniono prace: Mariki Pinkowskiej z II e, Julii Mocek z VI a, Jakuba Grochowskiego z IVb, Jakuba Sury z IV c oraz Katarzyny Mocek z II a.

Celem konkursów było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, takich jak: układanie życzeń, wykonywanie kart świątecznych, wieńców adwentowych, choinek, przeróżnych ozdób, szopek bożonarodzeniowych, bombek, aniołów, które to ozdobią polskie domostwa, wprowadzając tym samym świąteczny nastrój.

Prace będzie można obejrzeć podczas wystawy w dniu 18 grudnia, kiedy to uczniowie z Kółka Teatralnego będą wystawiali jasełka.

Organizatorem konkursów była katechetka pani Renata Belaid.

 

Tekst i zdjęcia: Renata Belaid