18 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku uczniowie z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Renaty Belaid wystawili jasełka bożonarodzeniowe.
Młodzi aktorzy wcielili się w nowotestamentowe i współczesne postaci. Rolę Maryi zagrała uczennica kl.VI a Wiktoria Mróz, Józefa uczeń kl. VI a Krzysztof Biniek. Pasterzy zagrali przedstawiciele klasy: III b: Marta Nowicka, Aleksandra Dasiukiewicz, Julia Boniowska, Nikola Kasprzyk, Julia Wojczyńska, Zuzanna Tryba oraz Ignacy Kornacki. Aniołami zwiastującymi narodzenie Zbawiciela były uczennice kl. VI a: Julia Mocek i Zuzanna Jaskólska, kl.II c Samira Belaid, kl.II a Katarzyna Mocek, kl.II b Julia Szefler i Wiktoria Pawlak. Trzema królami przybywającymi z dalekich krajów zostali: Dawid Świniarski z III b (Kacper), Jan Kałużny z III b (Melchior), Tymoteusz Łąpieś z III a (Baltazar). Role dziewczynek kłaniających się nowonarodzonemu Jezusowi zagrały: Anna Matuszewska z kl.III a, Jagoda Andrzejewska z kl.VI d, Aleksandra Bystrzycka i Martyna Borzych z kl.II c. W cztery pory roku wcieliły się: Zuzanna Kozimor z kl.II b (wiosna), Agata Tyburczy z kl.V a (lato), Klaudia Lewińska z kl.V a (jesień), Kinga Pietrysiak z kl.V a (zima), a Nowym Rokiem 2016 była Alicja Rogalska z kl. VI a. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Edyta Kałużna, która przygotowała uczniów śpiewających kolędy: Jakuba Kałużnego z kl. III a, Klaudię Duszczak z kl. IV c, Natalię Skrzypczyńską z kl. VI a oraz Vanessę Łosoś z kl. VI b. Przepiękne kolędy zaśpiewały również uczennice kl. II e pod kierunkiem pani Anny Kosteckiej. Na organach zagrał uczeń kl. IV b Wiktor Paluszkiewicz. Pomocą w przedstawieniu służyli nauczyciele: pani Mieczysława Kaczmar- Bernacka i pan Wojciech Sobiech.
Celem jasełek bożonarodzeniowych było przypomnienie wydarzeń nowotestamentowych, które miały miejsce w Betlejem przeszło dwa tysiące lat temu oraz nawiązanie do czasów współczesnych. Widzowie mogli również wysłuchać śpiewu przepięknych polskich kolęd oraz obejrzeć prace uczniowskie, które zostały wykonane na konkursy bożonarodzeniowe z przeznaczeniem do sprzedaży podczas świątecznego gminnego kiermaszu, który odbędzie się 20 grudnia na placu targowym w Wyrzysku.
Na zakończenie pani dyrektor Danuta Buryta – Arndt podziękowała nauczycielom i uczniom za profesjonalne przygotowanie przedstawienia: grę aktorów, śpiew kolęd, wspaniałe stroje, dekoracje i ogromne zaangażowanie. Podziękowała rodzicom za włączenie się w przedstawienie. Pani Dyrektor przeczytała wiersz o Mikołaju i złożyła życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom. Życzyła, aby te święta były jedyne w swoim rodzaju, rodzinne, aby okazały się piękne, ciepłe, przyniosły mnóstwo szczęścia, radości.
Tekst: Renata Belaid