Zgodnie z założeniami projektu  „Nasi absolwenci”  28.10.205r. pani Dyrektor i pani Anna Kostecka zaprosiły do naszej szkoły pana Michała Kielaka, najlepszego harmonijkarza   w Polsce.  Nasz Gość zainteresował się tym instrumentem w wieku 15 lat. Zewsząd  słyszał, że ma wielki  talent, który rozwijał i doskonalił na warsztatach bluesowych. Współpracował z wieloma wykonawcami. Osiągnięcia  bluesmana  to  wiele wydanych  płyt, liczne nagrody,  np. Fryderyk  za płytę  „Koncertowo” i pięć tytułów  najlepszego harmonijkarza.

Pani dyrektor  Danuta Buryta – Arndt serdecznie przywitała  gościa w murach wyrzyskiej szkoły podstawowej, do której uczęszczał wiele lat temu. Zaznaczyła, iż celem spotkania jest poznanie losów absolwentów placówki oraz pokazanie uczniom, w jaki sposób można rozwijać swoje pasje, jak ukierunkować swoją przyszłość. Gromkimi brawami pan Michał  został przyjęty przez uczniów. Na początku  gość przywitał  się  z dziećmi i opowiedział kilka  ciekawych  historii  ze swojej młodości- czasów podstawówki, szkoły średniej,  młodzieńczego  życia. Uczniowie  i nauczyciele  byli zauroczeni dźwiękami  harmonijki. Pan Michał pokazał również wiele zdjęć z licznych występów, nagrań płyt oraz spotkań z przyjaciółmi – muzykami. Zaciekawienie wzbudziły różne harmonijki, które pokazał nasz Gość i opowiedział krótko ich historię. Podkreślił, iż często spotyka się z młodzieżą, aby porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków, dopalaczy i spożywania alkoholu. Stanowczo przestrzegał uczniów przed tymi używkami, podkreślająć, iż wielu znanych muzyków zaprzepaściło w ten sposób swoją karierę i życie. Dzieci miały wiele ciekawych pytań, na które Gość z chęcią odpowiadał.

Po koncercie wywiad ze sławnym wyrzyszczaninem przeprowadzili młodzi dziennikarze ze szkolnej gazety „Długa przerwa”: Sandra Nowak i Albert Fąs z klasy Vb.

Dziękujemy  panu Michałowi za spotkanie i zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

 

Tekst:

mgr Anna Kostecka

Zdjęcia:

mgr Anna Poniewierska