Dnia 16 października 2015 r. odbyło się spotkanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile i przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Było to drugie ze spotkań związanych z bezpieczeństwem. Pierwsze – spotkanie z zaproszonym funkcjonariuszem Posterunku Policji w Wyrzysku- odbyło się w ramach programu „Akademia Puchatka”, do którego szkoła przystąpiła.
Coroczna akcja informacyjna WORD i KPP w Pile dla pierwszoklasistów przeprowadzona była w bardzo ciekawy sposób przez „Dziadka Stasia” „Ciocię Anię” i „Dziadka Edka”. Dzieci były ogromnie zainteresowane, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadając na pytania prelegentów i zadając pytania, których było niemało.
Pierwszaki wykazały się doskonałą znajomością zasad poruszania się na drodze, doskonale wskazywały sytuacje niebezpieczne, np. wbieganie na jezdnię, zabawy na chodniku oraz prawidłowe zachowania.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, przyjął program zaopatrzenia każdego z pierwszaków w światłoodblaski – zawieszkę na tornister i samozaciskową na rękę.

Zadowoleni uczniowie chętnie stanęli do pamiątkowych zdjęć z prelegentami.