Dnia 31 marca br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku zostały rozstrzygnięte konkursy wielkanocne na stroik i pisankę. Organizatorem konkursów była pani Renata Belaid. Komisja wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI i kl.VII-VIII.

            W kategorii klas I-III najpiękniejszą pisankę wykonał Kamil Szołdra z kl. II d, drugie miejsce przypadło Jędrzejowi Jakubowskiemu z kl. III a, trzecie Oliwii Zielińskiej z kl. III b. Wyróżniono prace następujących uczniów: Wiktorii Dobronieckiej z kl. II c, Huberta Włoszczyka z kl. I c, Klaudii Tomaszewskiej z kl. I b, Leny Redlak z kl. I b, Kacpra Malczewskiego z kl. I b,  Otylii Malczewskiej z kl. I b, Mai Werner z kl. I b, Nataniela Wacholca z kl. III b, Zuzanny Kośmider z kl. III b, Martyny Olszak z kl. III c, Jagody Katafiasz z kl. III b, Nikodema Galińskiego z kl. III c, Zofii Łąpieś z kl. I c, Igora Jiersa z kl. I c, Aleksandry Szafranek z kl. II d, Wiktorii Rudzińskiej z kl. II c, Magdaleny Bystrzyckiej z kl. II b, Huberta Kaczki z kl. IIa ,  Wojciecha Kaczki z kl. II a, Marcela Duszczaka z kl. III d, Macieja Adamczyka z kl. II a i Arkadiusza Doli z kl. I a.

            Najpiękniejszy stroik wykonał Paweł Mrotek z kl. II c. Drugą lokatę zdobyła Zofia Barcikowska z kl. I c, trzecią Hubert Włoszczyk również z kl. I c. Wyróżniono prace następujących uczniów: Gabrieli Duber z kl III c, Leny Redlak z kl. I b, Niny Kownackiej z kl. II b, Zuzanny Roczyńskiej z kl. III b, Antoniny Chęcińskiej z kl. II d, Juliana Małeckiego z kl. II a, Idy Nawrockiej z kl. III b, Nataniela Jaworskiego z kl. I b, Jacka Weckwert z kl. III d, Aleksandry Szafranek z kl. II d, Beaty Balcerowskiej z kl. II c, Konstancji Jańczak z kl. II a, Oskara Kasprzyka z kl. III d, Nikoli Jaworskiej z kl. III d, Klaudii Grabowskiej z kl. II c, Krystiana Adamkiewicza z kl. II d, Wiktorii Rudzińskiej z kl. II c, Kacpra Kaczki z kl. II a, Bartłomieja Grochowskiego z kl. I a, Antoniego Pałczaka z kl. I b, Marcela Duszczaka z kl. III d, Macieja Adamczyka z kl. II a.

            W kategorii klas IV- VI najpiękniejszą pisankę wykonała Weronika Pinkowska z kl. V b. Drugie miejsce zajął Ibrahim Belaid z kl. V b, trzecie Hubert Semrau z kl. IV a. Wyróżniono pracę Filipa Szałka z kl. VI c. Najciekawszy stroik wykonała Nadia Wiśniewska z kl. VI d. Drugą lokatę zdobył Oliwier Szołdra również z kl. VI d, trzecia przypadła Oliwierowi Kasprzykowi z kl. VI d. Wyróżniono prace: Justyny Werner z kl. V a, Juliana Głyżewskiego z kl. VI d, Wiktorii Puciłowskiej z kl. IV a, Ibrahima Belaid z kl. V b, Marceliny Plewy z kl. IV c, Julii Szafranek z kl. VI b, Nataszy Chałabiś z kl. V b, Leny Kownackiej z kl. VI b.

            W kategorii klas VII – VIII najpiękniejsza pisankę wykonała uczennica klasy VII e Samira Belaid. Drugie miejsce przypadło Kindze Freter z kl. VII a, trzecie Aleksandrze Bystrzyckiej z kl. VII c. Wyróżniono prace Martyny Borzych z kl. VII e oraz Mileny Witkowskiej z kl. VII c. Najpiękniejszy stroik wykonała Patrycja Strzałkowska z kl. VIII a. Drugą lokatę zdobyła Maria Włoszczyk z kl. VII c, trzecią Samira Belaid z kl. VII e. Wyróżniono prace: Katarzyny Mocek z kl. VII a, Zuzanny Kozimor z kl. VII c, Wiktorii Plewy z kl. VII b oraz Zuzanny Boniowskiej z kl. VII a.

            Celem konkursów było kultywowanie tradycji wielkanocnych związanych z polską kulturą chrześcijańską: malowanie jaj i ich przyozdabianie oraz wykonanie w ciekawy sposób stroików, które ozdobią polskie domy podczas Świąt Wielkanocnych. Do wykonania prac uczniowie używali przeróżnych materiałów tekstylnych i naturalnych. Każda praca była inna i wykonana z wielką pomysłowością. Nie zabrakło tradycyjnych materiałów papierniczych: krepy, bibuły, wstążek, koronek, kolorowych szpileczek, sznurka, kory z drzewa, wikliny itp. Wszystkie prace zostały wystawione na korytarzu szkoły budynków B i C. Przyozdobiły one naszą szkołę, wprowadzając w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które przypadają w tym roku czwartego kwietnia.

            Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                     Notatka: Renata Belaid