Dnia 1 grudnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku komisja w składzie: pani Kamila Pufahl i pani Anna Muszynska, wyłoniła zwycięzców w 8 kategoriach konkursów bożonarodzeniowych: anioł, choinka, bombka, szopka, wieniec adwentowy, ozdoby, kartka, lampion.

W kategorii “Anioł Bożonarodzeniowy” nagrodzono prace: Wiktora Paluszkiewicza z kl. Vb, Weroniki Ryczek z kl. Vc, Tymoteusza Neumann z kl. III e, Karoliny Bromek z kl. II b, Igora Kwasińskiego z kl. II b, Marii Włoszczyk z kl.  III e, Nikoli Kryzy z kl. III a, Jana Mrotka z kl. II b, Daniela Ptaszyńskiego z kl. IV d, Jaśminy Kałużnej z kl. II b, Ibrahima Belaid z kl. Ia, Samiry Belaid z kl. III c, Aleksandry Bystrzyckiej z kl. III c, Agaty Trempały z kl. I a I  Amelii Tośko z kl.V c.

W kategorii “Choinka” na pierwszym miejscu uplasowała się praca  Wiktorii Jakubek z kl. III b, drugie miejsce przypadło Julii i Amelii Kijowskim z kl. IV c, trzecią lokatę  zajął  Jakub Kałużny z kl. IV d. Wyróżniono pracę Pawła Smełsza z kl.  III a.

Trzecią ocenianą kategorią była “Bombka”. Pierwsze miejsce przypadło Kamilowi Kucharskiemu z kl. III b, drugie zajął Bartłomiej Lipkowski z kl. III b, trzecie Samira Belaid z kl. III c i Martyna Kucharska z kl. Ia. Wyróżniono prace Samuela Joszko z kl. III c, Miłosza Majewskiego z kl. II a oraz Julii Wnuk z kl. II d.

Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową wykonała uczennica kl. III c Samira Belaid. Drugie miejsce zdobył uczeń kl. III c Szymon Ksobiech, a trzecie otrzymała Sandra Nowak z kl.VI b. Wyróżnienie zdobyła Nadia Wiśniewska z kl.II c.

Bardzo ciekawie prezentowały się wieńce adwentowe. Pierwsze miejsce przyznano Marii Włoszczyk z kl. III e, drugie Wiktorowi Paluszkiewiczowi z kl. V b, trzecie Julii i Amelii Kijowskim z kl. IVc.

Interesującą ozdobę wykonał Jan Mrotek z kl. II b, zdobywając I miejsce.  Drugą lokatę przyznano Julii Pawlak z kl. II d, trzecią Martynie Kucharskiej z kl. I a. Wyróżniono prace Zofii Bukowskiej z kl. III a oraz Nadii Wyczyńskiej z kl. II a.

W kategorii “Kartka bożonarodzeniowa” pierwsze miejsce zajął Paweł Smełsz z kl. III a, drugie Jakub Kałużny z kl.IV d, trzecie Wiktoria Śpiewak z kl. III c.

Najpiękniejszy lampion wykonał Tymoteusz Neumann z kl. III e. Drugie miejsce przypadło Filipowi Szałek z kl. II b, trzecie Oliwierowi Krauze z kl. Vb.

Celem konkursów było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem,  własnoręczne wykonywanie kart świątecznych i układanie życzeń, robienie wieńców adwentowych, lampionów roratnich, choinek, przeróżnych ozdób, szopek bożonarodzeniowych, bombek, aniołów, które to ozdobią polskie domostwa, wprowadzając świąteczny nastrój.

Prace będzie można obejrzeć i zakupić podczas kiermaszu świątecznego, który odbywać się będzie w czasie wywiadówki szkolnej  8 grudnia.

Organizatorem konkursów była katechetka pani Renata Belaid.

 

Tekst i zdjęcia: Renata Belaid