Nareszcie są! Dostępne są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2020”. Po niespełna dwóch tygodniach od pierwszego terminu konkursu zostało opublikowane zestawienie zdobytych punktów przez uczestników Szkoły Podstawowej w Wyrzysku. Do konkursu zgłosiło się 60 uczniów, z czego z różnych przyczyn                               nie przystąpiło 15. 

Warto wspomnieć, że w tym roku szkolnym po raz pierwszy „kangurzyści” mierzyli się z nową formą. Testy były rozwiązywane interaktywnie poprzez platformę dzwonek.pl w różnych dniach i w godzinach popołudniowych. Jak to bywa z konkursem tej rangi również i w tym roku zestawy okazały się być dla uczniów niełatwymi. Tym bardziej, że poziom konkursu był dużo wyższy niż w latach ubiegłych. Uczniowie naszej szkoły w końcowym rozrachunku nieźle poradzili sobie z zestawami zadań. 

Cieszymy się z faktu, że wśród uczniów z klas najmłodszych, tj. z klasy 2b Oliwia Zielińska w kategorii „Żaczek” uzyskała wynik bardzo dobry, a uczniowie z klas 3c – Jan Winnicki i 3a – Mateusz Bromek w kategorii „Maluch” otrzymali wyróżnienie.

Nie mniejszym sukcesem mogą poszczycić się uczestnicy kategorii „Beniamin” wśród uczniów klas piątych. Igor Kijowski i Filip Szałek z klasy 5c uzyskali wyróżnienie w konkursie. W najstarszej kategorii wiekowej „Kadet” wśród uczniów klas ósmych szkoły podstawowej najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy 8b – WiktorPaluszkiewicz. Ilość zdobytych przez niego punktów dała uczniowi wyróżnienie w konkursie.

Na pochwałę zasługują pozostali uczestnicy, którzy również wypracowali świetne wyniki. 

W imieniu wszystkich nauczycieli matematyki, pań z edukacji wczesnoszkolnej oraz swoim składam gratulacje wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2020”.

Szkolny koordynator konkursu

mgr Michał Kozimor