Brawa dla naszych mistrzów – Laury, Zofii i Tymoteusza!

 Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku w tym roku szkolnym została zaproszona przez dyrekcję I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią do udziału w „Olimpijskich zmaganiach w Krzywoustym”.

W marcu reprezentanci naszej szkoły udali się do ościennego powiatu,
by wziąć udział w dwóch konkursach – w Dyktandzie o Tytuł Mistrza Ortografii oraz w Konkursie z Języka Angielskiego. Podczas obu tur zmagań kilkudziesięciu reprezentantów szkół podstawowych z powiatu nakielskiego, bydgoskiego i pilskiego sprawdziło swą wiedzę, rozwiązując testy. Ten dotyczący języka angielskiego zawierał zagadnienia leksykalno-gramatyczne, elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz czytanie ze zrozumieniem.
W zakresie języka polskiego uczestnicy zmierzyli się z tekstem naszpikowanym zawiłościami ortograficznymi oraz interpunkcyjnymi. Cieszy nas niezmiernie, że w obu konkursach zwyciężyli uczniowie z naszej – wyrzyskiej szkoły! W konkursie z języka angielskiego I miejsce zdobyli  ex aequo  Zofia Kałużna z klasy 8b oraz Tymoteusz Łąpieś z klasy 7a, zaś w zmaganiach z zakresu języka polskiego I miejsce zdobyła Laura Zmitrowicz, uzyskując tym samym Tytuł Mistrza Ortografii.

Zwycięzcy mieli być nagrodzeni podczas uroczystej gali w czasie „Drzwi Otwartych” w I LO w Nakle nad Notecią, która ze względu na sytuację epidemiczną w kraju nie odbyła się. Informacje o wynikach otrzymaliśmy drogą elektroniczną. Gratulujemy naszym mistrzom! Nauczycielem Laury jest pani Anna Panek, zaś Zofii oraz Tymoteusza – pani Anna Pietrasik. Brawa także dla opiekunów zwycięzców!

D. Maciejewska