Działania SU w lutym 2020 r.

W miesiącu lutym nasz samorząd zaangażował się w działania proekologiczne. Zaproponowaliśmy chętnym starszym klasom, by włączyły się w dwa konkursy – trzeba przyznać, że tylko nieliczne klasy nie wzięły udziału w akcjach. Cieszy nas ta popularność!

Jeden konkurs dotyczył sprawdzenia wiedzy teoretycznej na temat segregowania odpadów – test wyboru rozwiązywało po dwoje uczniów z każdej chętnej klasy z przedziału 4-8. Suma punktów obu osób dała wynik, a najlepszy uzyskała klasa 7a (aż 38 punktów na 40!); tuż za nią uplasowała się 8b (38 p.) oraz 8c (36 p.). Gratulujemy takiej wiedzy! Drugim konkursem klasowym było ozdobienie gazetek ściennych zgodnie z tematyką ekologii, a zwłaszcza segregacji. Tu samorząd we wsparciu pań bibliotekarek wyróżnił pięć klas za pomysłowość, dużą samodzielność i ciekawy projekt – były to klasy 4a, 5c, 5d, 6a oraz 8b. Wielkie brawa! Podczas ostatniego apelu porządkowego nasza szkolna przewodnicząca – Ania Duda – wraz z Panią Dyrektor wręczyły dyplomy z drobnymi upominkami dla nagrodzonych klas.

Dodatkowo wykonaliśmy gazetkę dotyczącą recyklingu. Poniżej kilka zdjęć ukazujących najciekawsze prace. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do większej świadomości młodych ludzi, a także do codziennej dbałości o czystość i porządek w naszym najbliższym otoczeniu. Pamiętajcie wszyscy – Dobra segregacja się opłaca!

SU wraz z opiekunami