W piątek 14 czerwca I Liceum Ogólnokształcącym w Pile przy ul. W. Polapodsumowano 11. edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego objętego patronatem Starosty Pilskiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjum z całego powiatu pilskiego. Zgłosiło się ponad 264 młodych matematyków, zaś 62 z 17 szkół przystąpiło do finału powiatowego. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Mróz uczennica klasy III a oddziałów gimnazjalnych, Antonina Wawrzyniak z kl. VIIIb oraz Anna Duda i Wiktor Paluszkiewicz z kl. VIIb.

Gratuluję laureatom, wykazaliście się ogromną wiedzą, a konkurencja była naprawdę duża. To satysfakcjonujące, że tak wielu uczniów przystąpiło do tego przecież niełatwego konkursu – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski, który był honorowym patronem tego wydarzenia.
Honorowy patronat nad konkursem objęło również Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Miło nam poinformować, że aż troje uczniów zostało nagrodzonych w tym prestiżowym konkursie. I miejsce w kategorii klas trzecich gimnazjalnych zajęła Wiktoria Mróz, powtarzając swój sukces sprzed roku. II miejsce w kategorii klas VII zajął Wiktor Paluszkiewicz a Anna Duda zdobyła wyróżnienie.

 Serdecznie gratulujemy!

Anna Hoppe