W przedświątecznej gorączce lepienia pierogów i zakupów pasjonaci czytania znaleźli czas na wspólne spotkanie- oczywiście w otoczeniu okazałych zbiorów wolumenów. Już po raz dziesiąty w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumanna w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stwórz własną książkę”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działań artystycznych pod wspólną nazwą „Książka jest O.K!”. Patronat honorowy nad nim objęli: Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Piotr Głowski, Prezydent miasta Piły.

Ocenie podlegało osiemdziesiąt jeden książek nadesłanych przez stu dziesięciu autorów. Wśród nich znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. Z najlepszym przyjęciem spotkały się książki napisane i wykonane samodzielnie: z wyobraźnią i pomysłowe edytorsko. Organizatorzy konkursu tytuł laureata przyznali: Karolinie Bromek i Janowi Mrotkowi z kl. 5c, Aleksandrze Dasiukiewicz z kl. 7c, Ibrahimowi Belaid z kl. 4b i Samirze Belaid z kl. 6e, a także Brajanowi Komasińskiemu.

Wyżej wymienionemu konkursowi towarzyszył inny- fotograficzny pt. „Tak czytam!”. Spośród stu dziesięciu fotografii, które napłynęły,  dostrzeżono i wyróżniono zdjęcia Zuzanny Krakowiak z kl. 7c oraz Julii Pawlak z kl. 5a. Nagrodzone prace nie tylko prezentowały pasję czytania, ale posiadały też szczególne walory artystyczne.

Jeśli ktoś chce się przekonać o oryginalności pomysłów nagrodzonych uczniów naszej szkoły, powinien się wybrać do końca grudnia do Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile- tam są one wyeksponowane.

Notatka i zdjęcia:

Anna Panek (opiekun koła polonistycznego)