Dnia 03.10.2019r. o godz. 10:45 w świetlicy przy Szkole Podstawowej          im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku rozpoczęła się uroczystość „Pasowanie na Świetliczaka” uczniów klas pierwszych. Wychowawczynie Elżbieta Walas i Małgorzata Brzezińska przygotowały dla swoich podopiecznych kilka zadań do wykonania.

Na początku odbyła się próba zwinności – aby dzieci mogły wejść do sali, musiały przejść przez tunel. Następnie pierwszoklasiści zostali poddani próbie znajomości tytułów bajek. Kolejnym zadaniem był test gotowości świetlicowej, w którym odpowiadały na pytania sprawdzające ich wiedzę. Próba uśmiechu polegała na zjedzeniu plasterka cytryny, po którym należało się uśmiechnąć. Potem odbyło się uroczyste ślubowanie, podczas którego dzieci powtarzały odczytywany przez wychowawcę tekst przyrzeczenia. Na zakończenie przyszedł czas na pasowanie. Uczniowie, na dowód przyjęcia do „gromady świetlicowej”, składali odcisk palca na Akcie Ślubowania. Następnie każde dziecko otrzymało na rękę odcisk pieczątki z uśmiechniętą buzią.

Dzieci doskonale poradziły sobie z zaliczeniem wszystkich prób, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że świetnie się bawiły.

Na spotkaniu była obecna Pani Dyrektor Szkoły – Danuta Buryta-Arndt.

Tekst: Elżbieta Walas