Dnia 16.09.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Ma ono na celu pomoc w odkrywaniu skrywanych talentów, poznaniu mocnych stron uczniów i ich zaprezentowaniu. Dlatego w tym dniu przeprowadza się wiele działań, które pozwalają dzieciom wykazać się różnoraką inwencją twórczą.

W działania dla klas najmłodszych zaangażowani są nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Od samego rana dzieci cieszyły się tym dniem. W klasach na zajęciach poznały historię małej Vashti – dziewczynki, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. W tym też dniu najmłodsi uczniowie bawili się, tańczyli, śpiewali oraz wykonywali przepiękne kropkowane prace plastyczne, a także ozdabiali teren szkoły kolorowymi kropkami. Działania dzieci i nauczycieli klas młodszych wsparli uczniowie klas VIII, którzy na zajęciach rozwijających kreatywność przygotowali kropkowe dekoracje  na korytarze szkolne.

Organizacja takiego dnia dała dzieciom wiele radości i przyjemności, ale przede wszystkim pozwoliła na wykazanie się wielką kreatywnością w działaniu na wielu płaszczyznach.

SP Wyrzysk