Dnia 3 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku został rozstrzygnięty konkurs na ozdoby bożonarodzeniowe.

Komisja w składzie: pani Agnieszka Spirydow, pani Paulina Łuka i pani Kamila Pufahl wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas I- III pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy II d Nikola Jaworska, druga lokata przypadła Hubertowi Grabowskiemu z klasy III c, trzecie miejsce otrzymała Lena Kubiak z klasy II a. Wyróżniono prace: Bartosza Kusiaka z klasy II d, Kacpra Kaczki z klasy I a, Wiktorii Puciłowskiej z klasy III a, Konstancji Jańczak z klasy I a, Macieja Tomko-Nowaka z klasy II c, Blanki Dankowskiej z klasy III c oraz Igora Polowy z klasy II a. W kategorii klas IV- VI pierwsze miejsce zajął Bartosz Tojza z klasy VI b, drugie – Oliwier Kasprzyk z klasy V d, trzecie –  Nadia Wiśniewska z klasy V d oraz Samira Belaid z klasy VI e. Wyróżniono prace: Nikoli Krzyżaniak z klasy V a, Huberta Szatana z klasy V b oraz Marii Włoszczyk z klasy VI c. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Jan Kałużny z klasy VII b, drugie – Patrycja Strzałkowska z klasy VII a.

            Dnia 4 grudnia otrzymaliśmy wyniki Regionalnego Konkursu na Anioła Bożonarodzeniowego. Miło nam poinformować, że nagrodzona została uczennica klasy II d Agata Katafiasz, która została zaproszona po odbiór nagrody  6 grudnia do Wiktorówka. Nadeszły również wyniki Powiatowego Konkursu na Lampę Roratnią. Nagrodzono aż pięcioro uczniów z naszej szkoły, a są to: Antoni Duber z klasy V c, Maciej Zamiatała z klasy I a, Maja Szefler z klasy Ic, Jan Turbiak z klasy I c oraz Martyna Olszak z klasy II c, którzy 7 grudnia odebrali nagrody w Skrzatuszu.

            Podczas wywiadówki szkolnej, dnia 4 grudnia, w szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Uczniowie klasy VI e: Samira Belaid, Nikola Jakubek, Wiktoria Jakubek, Tatiana Pacholska. Martyna Borzych, Filip Steppa oraz uczeń klasy VI d Maciej Mrotek czuwali przy stoiskach różnorodnymi ozdobami świątecznymi znajdującymi się na parterze budynków B i C. Prace pochodziły z konkursu bożonarodzeniowego i za zgodą rodziców zostały wystawione na kiermaszu. Dla nagrodzonych uczniów zostaną ufundowane nagrody i dyplomy.

Swoje stoisko mieli także uczniowie należący do  Szkolnego Koła Caritas, których opiekunem jest pani Kornelia Kwasińska oraz do kółka plastycznego pod opieką pani Barbary Kornackiej.

Organizatorem konkursów świątecznych była pani Renata Belaid, która opiekowała się również stoiskami na kiermaszu bożonarodzeniowym.

                                                                     Tekst i zdjęcia: Renata Belaid