Miarą dojrzałości i wielkości jest stawanie się maluczkim i uznanie siebie za sługę wszystkich” ( Św. Jan Paweł II)

Po raz kolejny wolontariusze ze Szkolnego Koła ,,Caritas”, działającego przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku, z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego zorganizowali  w dniach 06. – 07.12.2019r. w naszym mieście zbiórkę żywności.

Celem prowadzonej zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze. Tym razem w akcję włączyły się 34 osoby. Byli to uczniowie z kl. Vb, Vc, VIa, VId, VIIa, VIIc i VIIIb. Żywność zbierana była w dwóch sklepach: Państwa Grochowskich i Łassów przy Placu Wojska Polskiego oraz w „Stogrosiku”.  Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla  uczniów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Sprawnym przebiegiem akcji kierowała pani mgr Kornelia Kwasińska- opiekunka SKC,
a przewiezieniem zebranego towaru zajęła się zaprzyjaźniona od lat ze SKC pani Karolina Pawłowska.                                                                                                                      

Wszystkim, a zwłaszcza właścicielom sklepów, ich pracownikom, pani Pawłowskiej, wolontariuszom za ich czas, poświęcenie i pracę oraz ludziom dobrej woli za okazane serce, zrozumienie i gest życzliwości – dziękujemy. To dzięki Wam tegoroczne święta będą dla wszystkich  naprawdę radosne, ciepłe i pełne miłości.

                                                      Notatka  i zdjęcia: Kornelia Kwasińska